STUDIO

Jóga a ty je mind-body studio v Roztokách, umístěné nedaleko zámeckého parku, v blízkosti krásného Tichého údolí. Nabízíme nejen lekce jógy, ale ucelený koncept privátních lekcí a kurzů s cílem, aby naši klienti dosahovali svého nejvyššího potenciálu v té nejlepší fyzické a psychické formě.Najdete u nás recepci, odpočinkovou zónu pro posezení u dobré kávy nebo čaje. Malý obchod, kde si můžete koupit něco pro zpestření své jógové praxe nebo jen tak pro radost. Potkáte se s příjemnými lektory s osobním přístupem.Na jógu sál pro max. 12 osob, který vám zajistí intimní prožitek z praxe, ať už se rozhodnete pro skupinovou nebo soukromou lekci. V sále budete cvičit na marmoleu, jedná se o podlahu z přírodních materiálů. Celé studio se snažíme vést způsobem, který respektuje vztah k přírodě a ekologii

LEKTOŘI

STYLY JÓGY

Hatha jóga

Klidné, ale intenzivní cvičení. Klade důraz spíše na samotné pozice a dech než propojení a přechod mezi nimi jako je tomu u Vinyasy. Umožňuje tak více se zaměřit na jednotlivé pozice a nechat je na sebe do hloubky působit. Při této lekci objevíte svůj záměr, zažijete meditaci v pohybu při delších výdržích v pozici, rozpustíte tenze a napětí a plynule přejdete do relaxace. 

Vinyasa

Dynamičtější lekce zaměřená na plynulé propojení dechu a pohybu pro ovládnutí těla a mysli. Vinjása může být dynamická a intenizivní , ale i jemná a poklidně plynoucí. Kreativní sekvence jógových pozic vaše tělo posílí, protáhnou, uvolní a zrevitalizují. Díky preciznímu vedení v pozicích a jejich modifikací je lekce vhodná jak pro začátečníky, tak pokročilé jogíny. 

JIN jóga

Delší výdrž v pozicích, ticho,klid a dokonalé uvolnění. Yin jóga je vhodná i pro začátečníky, právě pro své pomalé tempo. Učí nás procítit každý sval, respektovat potřeby svého těla a může být dokonalou meditativní lekcí, při které si odpočine vaše mysl od běžných denních povinností , z velké části “jangovích” a pomůže vám tak najít svůj vnitřní klid. 

Ashtanga vinyasa jóga

Dynamický styl jógy, pro který jsou typické tři hlavní aspekty. Dech ujjají neboli vítězný dech, bandhy (zámky) a dršti (směry pohledu).  Tyto tři aspekty udrží naši pozornost uvnitř našeho těla a dochází tak k dokonalé meditaci v pohybu. Při vedené lekci se zpravidla praktikuje zkrácená verze první série až do pozice navásana – loďka. Ásany mají blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav a tím, že se praktikuje stále stejná sestava, nás může ashtanga vést k samostatné praxi. 

Restorativní jóga

Restorativní jóga je úplně jiný zážitek než většina současně praktikovaných jóg. Připravte se na hlubokou relaxaci. Hojně používané pomůcky sloužící k podpoře vašeho těla vám umožní držet pozice po delší dobu. Známé jógové asány se přizpůsobují poloze vleže nebo v sedě a přidávají se bolstery, bloky, deky, položky, pásky… Je také dobré se obléknout a vzít si ponožky. Tělo totiž bude odpočívat a případný chlad by mohl narušit řízenou regeneraci a relaxaci.

GALERIE

Chcete být informováni o novinkách, chystaných kurzech a workshopech?

Zanechte nám svůj email.

Copyright © 2021 Jóga a ty | Crafted by Simona T.