STUDIO

 

O nás

Jóga a ty je mind-body studio v Roztokách, umístěné nedaleko zámeckého parku, v blízkosti krásného Tichého údolí. Tvoříme místo, kde můžete poznávat sebe s námi. Místo pro Vaši jógovou praxi, kde se potkáte se stejně naladěnými lidmi. Místo, které je o Vás a kde můžete dosahovat svého potenciálu v té nejlepší fyzické a psychické formě. Nabízíme nejen otevřené lekce jógy, ale také workshopy, kurzy, víkendové setkání a mini-retreaty. Najdete u nás recepci, odpočinkovou zónu pro posezení u čerstvě pražené kávy nebo čaje. Malý obchůdek, kde si můžete koupit něco pro zpestření své jógové praxe nebo jen tak pro radost. Potkáte se s příjemnými, zkušenými lektory s osobním přístupem. Na jógu sál pro max. 15 osob, který vám zajistí intimní prožitek z praxe, ať už se rozhodnete pro skupinovou nebo soukromou lekci. V sále budete cvičit na marmoleu, jedná se o podlahu čistě z přírodních materiálů, protože na malých a ne vždy viditelných detailech nám záleží. Celé studio se snažíme vést způsobem, který respektuje vztah k přírodě a ekologii. A také se to u nás hodně zelená, protože tak to máme rádi.

A vy jste srdečně zvaní přidat se k nám.

Jógaaty. Protože jóga je o tobě.

LEKTOŘI

STYLY JÓGY

Hatha jóga

Klidné, ale intenzivní cvičení. Klade důraz spíše na samotné pozice a dech než propojení a přechod mezi nimi jako je tomu u Vinyasy. Umožňuje tak více se zaměřit na jednotlivé pozice a nechat je na sebe do hloubky působit. Při této lekci objevíte svůj záměr, zažijete meditaci v pohybu při delších výdržích v pozici, rozpustíte tenze a napětí a plynule přejdete do relaxace. 

Vinyasa

Dynamičtější lekce zaměřená na plynulé propojení dechu a pohybu pro ovládnutí těla a mysli. Vinjása může být dynamická a intenizivní , ale i jemná a poklidně plynoucí. Kreativní sekvence jógových pozic vaše tělo posílí, protáhnou, uvolní a zrevitalizují. Díky preciznímu vedení v pozicích a jejich modifikací je lekce vhodná jak pro začátečníky, tak pokročilé jogíny. 

JIN jóga

Delší výdrž v pozicích, ticho,klid a dokonalé uvolnění. Yin jóga je vhodná i pro začátečníky, právě pro své pomalé tempo. Učí nás procítit každý sval, respektovat potřeby svého těla a může být dokonalou meditativní lekcí, při které si odpočine vaše mysl od běžných denních povinností , z velké části „jangovích“ a pomůže vám tak najít svůj vnitřní klid. 

Ashtanga vinyasa jóga

Dynamický styl jógy, pro který jsou typické tři hlavní aspekty. Dech ujjají neboli vítězný dech, bandhy (zámky) a dršti (směry pohledu).  Tyto tři aspekty udrží naši pozornost uvnitř našeho těla a dochází tak k dokonalé meditaci v pohybu. Při vedené lekci se zpravidla praktikuje zkrácená verze první série až do pozice navásana – loďka. Ásany mají blahodárný vliv na náš fyzický i psychický stav a tím, že se praktikuje stále stejná sestava, nás může ashtanga vést k samostatné praxi. 

Restorativní jóga

Restorativní jóga je úplně jiný zážitek než většina současně praktikovaných jóg. Připravte se na hlubokou relaxaci. Hojně používané pomůcky sloužící k podpoře vašeho těla vám umožní držet pozice po delší dobu. Známé jógové asány se přizpůsobují poloze vleže nebo v sedě a přidávají se bolstery, bloky, deky, položky, pásky… Je také dobré se obléknout a vzít si ponožky. Tělo totiž bude odpočívat a případný chlad by mohl narušit řízenou regeneraci a relaxaci.

GALERIE

Chcete být informováni o novinkách, chystaných kurzech a workshopech?

Zanechte nám svůj email.

Copyright © 2021 Jóga a ty | Crafted by Simona T.

Scroll to top