Nikola Tenevova

Moje tělo je mým největším učitelem. Jóga mi pomáhá ho lépe chápat, víc mu rozumět. Podpořit ho ve zvládání zdravotních problémů. Co pochopím, předávám dál. Dlouhá léta jsem cvičila pilates a power jógu. K pomalým stylům jako je hatha a jin jóga jsem dozrála před pár lety, kdy jsem ve cvičení začala hledat víc než „jen” pohyb. Mou alma mater je studio Karma Yoga, kde jsem se naučila jógu propojovat se stimulací našich orgánů tak, jak k nim přistupuje čínská medicína.

Zaměřuji se na hatha jógu, cvičení je pomalejší (nikoliv jednodušší :), v pozicích setrváváme. Ráda se soustředím na posílení funkce našich vnitřních orgánů skrze stimulaci meridiánů nebo energie jednotlivých čaker. Občas kombinuji s principem jin jógy, kde vypínáme svaly, ale vyživujeme pojivové tkáně, fascie.

Kromě jógínky jsem taky tanečnice argentinského tanga a pohybového jazyka Gaga. Pravidelně jezdím do Latinské Ameriky obdivovat moudrost předkolumbovských kultur. Potkat mě můžete i na tantrajógových i (ne)obyčejných ženských kruzích.

 

Copyright © 2021 Jóga a ty | Crafted by Simona T.

Scroll to top