Restorativní jóga

Hledáte způsoby, jak podpořit svou fyzickou i duševní pohodu? Chcete si vyzkoušet i restorativní jógu? Workshop je vhodný pro všechny, i ty, kteří nemají žádnou zkušenost s jógou. 

Dělat méně, někdy znamená více a tak neváhejte a objevte kouzlo restorativní jógy!

Na co se můžete těšit?

Budeme používat pomůcky pro správné provedení jógových pozic, ale i pro vědomé uvolnění svalových skupin za pomoci relaxačního dechu a relaxaci mysli. Vybalancujeme svůj nervový systém!

Pozic vystřídáte málo, zato si je pořádně užijete!

Kapacita je omezená na pouhých 5 osob, aby se vám lektorka Johana Turner mohla pořádně věnovat!

Aby tělo mohlo správně pracovat, je třeba mu dopřát řádnou relaxaci a tak hlavním cílem našeho workshopu bude terapie těla a mysli.

Jak bude naše setkání probíhat

Začneme krátkým úvodem, následovat budou jógové pozice, praxi zakončíme sladkou savasanou. Dostanete rady a tipy, které vám pomohou zlepšit péči o sebe a začlenit některé pozice do vašeho každodenního života. Budete odcházet odpočatí, svěží a inspirovaní novými nápady a postupy, které podpoří vaše zdraví po zbytek zimmího období.

Budeme se snažit ulevit nejen bolestem zad, ale i důsledkům chronického stresu, podpořit fyzickou a duševní pohodu a zklidnit mysl. Vědomě uvolníte svaly, zmapujete si vlastní dech, zažijete změnu v kvalitě nádechu/výdechu, uvědomíte si pocity na fyzické, mentální, emocionální i spirituální rovině.

Pojďme spolu najít rovnováhu!

Nezapomeňte si vzít i teplé ponožky a mikiny, pro váš dokonalý komfort. 

Součástí workshopu je i posezení u čaje a prostor na vaše otázky.

Kapacita je omezená na pouhých 5 osob, aby se vám lektorka Johana Turner mohla naplno věnovat.

O lektorce

K józe mne přivedly zdravotní problémy a vyhřezlé ploténky. Vyzkoušela jsem rozdílné školy jógy i různé lektory, abych se nakonec vybrala cestou terapeutické, jemné jógy s prvky hatha jógy. Vloni jsem objevila (a hned se zamilovala) se do jógy restorativní, kterou jsem studovala u Anny Ashby v londýnském studiu Triyoga. Jak už název napovídá, jde o odpočinek – těla i mysli. Praktikovat ji může úplně každý. Jde o celkové zklidnění, umožnění tělu pasivně se protáhnout za podpory pomůcek a dechu. V pozicích se zůstává delší dobu, svaly tak lépe relaxují. Lekce jsou velmi jemné, jsou vhodným doplňkem pro silovější typy cvičení a výborně eliminují stres. Většina z nich se praktikuje vleže. 

O restorativní józe

Restorativní jóga je úplně jiný zážitek než většina současně praktikovaných jóg. Připravte se na hlubokou relaxaci. Hojně používané pomůcky sloužící k podpoře vašeho těla vám umožní držet pozice po delší dobu. Známé jógové asány se přizpůsobují poloze vleže nebo v sedě a přidávají se bolstery, bloky, deky, položky, pásky… Je také dobré se obléknout a vzít si ponožky. Tělo totiž bude odpočívat a případný chlad by mohl narušit řízenou regeneraci a relaxaci. 

Kdy:

Sobota 12.3.2022 ( 10:30- 12:30) obsazeno

Sobota 12.3.2022 ( 13:30 – 15:30) volno

Cena: 550 kč

Rezervace: Příhlásit se můžeš na emailu info@jogaaty.cz ( do předmětu prosíme uvést název akce) a zasláním celé částky kurzu na č.ú. :  6027084379/0800. 

Workshop se hradí předem. V případě nemožnosti se účastnit je možné převést na jinou osobu či využít náhradu v rámci otevřených lekcí dle individální dohody

Copyright © 2021 Jóga a ty | Crafted by Simona T.

Scroll to top