Mini retreat pro pánevní dno

Ať už vás bolí záda (bedra, kříž), kyčle, třísla nebo jste po porodu, zažíváte únik moči při smíchu či kýchání, může být pro vás tento workshop užitečný.

Na co se můžete těšit?

Budeme se snažit lokalizovat, vyhodnotit, uvolnit, protáhnout, posílit a procvičit svalové skupiny pánevního dna.

Správné zpevnění a stabilizace pánevního dna/spodního břicha je základem pro zdravý pohyb těla.

Důležité je umět ho uvolnit, ale i zpevnit.

Řekneme si něco o mula bandhě i kořenové čakře, i o tom, jak pánevní dno využíváme v základních jógových ásanách. A hlavně okusíte i restorativní jógu zaměřenou na tuto část těla. Protože jedině uvolněné a zrelaxované svaly mohou správně pracovat.

Dostanete rady a tipy, které vám pomohou zlepšit vaši péči o sebe a začlenit některé pozice do vašeho každodenního života.

Nezapomeňte si vzít i teplé ponožky a mikiny.

Dělat méně, někdy znamená více.

Kapacita je omezena na 8 osob, aby se vám lektorka Johana Turner mohla naplno věnovat.

O lektorce

K józe mne přivedly zdravotní problémy a vyhřezlé ploténky. Vyzkoušela jsem rozdílné školy jógy i různé lektory, abych se nakonec vybrala cestou terapeutické, jemné jógy s prvky hatha jógy. Vloni jsem objevila (a hned se zamilovala) se do jógy restorativní, kterou jsem studovala u Anny Ashby v londýnském studiu Triyoga. Jak už název napovídá, jde o odpočinek – těla i mysli. Praktikovat ji může úplně každý. Jde o celkové zklidnění, umožnění tělu pasivně se protáhnout za podpory pomůcek a dechu. V pozicích se zůstává delší dobu, svaly tak lépe relaxují. Lekce jsou velmi jemné, jsou vhodným doplňkem pro silovější typy cvičení a výborně eliminují stres. Většina z nich se praktikuje vleže. 

O restorativní józe

Restorativní jóga je úplně jiný zážitek než většina současně praktikovaných jóg. Připravte se na hlubokou relaxaci. Hojně používané pomůcky sloužící k podpoře vašeho těla vám umožní držet pozice po delší dobu. Známé jógové asány se přizpůsobují poloze vleže nebo v sedě a přidávají se bolstery, bloky, deky, položky, pásky… Je také dobré se obléknout a vzít si ponožky. Tělo totiž bude odpočívat a případný chlad by mohl narušit řízenou regeneraci a relaxaci. 

Kdy: Sobota 11.3.2023 ( 10:30- 12:30

Cena: 550 kč

Rezervace: Příhlásit se můžeš na emailu info@jogaaty.cz ( do předmětu prosíme uvést název akce) a zasláním celé částky kurzu na č.ú. :  6196716349/0800.

Workshop se hradí předem. V případě nemožnosti se účastnit je možné převést na jinou osobu či využít náhradu v rámci otevřených lekcí dle individální dohody.

Copyright © 2021 Jóga a ty | Crafted by Simona T.

Scroll to top