Jarní Jin jógová očista

JIN jógová očista a rozproudění lymfy

Vytvoříme spolu jarní SANKALPU (záměr) a s úlevným výdechem budeme pouštět vše co už nechceme držet ve svém těle a mysli a zahájíme tak očistný proces pro přivítání jara. 

Dopřejte si 90 minut jen pro sebe a přidejte se k nám na prodlouženou lekci JIN jógy.  

 

Na co se můžete těšit?

Od prvních náznaků jara v lekcích podporujeme ČISTÍCÍ PROCESY, energetické dráhy játer a žlučníku i rozproudění lymfy. 

Po krátké meditaci očistného uvolnění si vytvoříme JARNÍ SANKALPU (svůj záměr či vnitřní přání), s nímž budeme do pozic vcházet. Ásany budou zaměřené pro stimulaci jarních meridiánů jater a žlučníku, rotace a úklony. S hlubokým, ale úlevným výdechem budeme při odchodu z pozic POUŠTĚT vše, co už nám nijak neslouží a co už ve svém těle či mysli NEPOTŘEBUJEME držet. Všichni můžeme uvolnit napětí, ale každý z nás potřebuje poslat pryč něco jiného, a tak budeme kultivovat i naši schopnost introspekce.

Jinovými pozicemi pro stimulaci meridiánů jater a žlučníku zároveň podpoříme HLADŠÍ TOK LYMFY. Pozicemi zaktivujeme lymfatické uzliny v tříslech, na břiše, hrudníku a krku i “jamkách” na těle, kde se nejvíce shromažďují. Doplníme velmi účinnými, i když jemnými, MASÁŽEMI a poklepáváním, které si můžeme dopřávat denně i sami doma. 

Máte-li face roller nebo guashu, přineste si s sebou 🙂

Díky lymfě, v sanskrtu krásném slově lásiká = zářivá, třpytivá, naše tělo (a pleť) září, protože se lépe zbavujeme škodlivých látek a podporujeme naši ODOLNOST. 

Zájemci si budou moci zakoupit směs olejů na podporu lymfy a očistných procesů v těle.

Vede: Daniela Pařízková

O Daniele

Během své jógové praxe, od roku 2004, jsem postupně vyzkoušela různé styly a přístupy i jógové učitele. Moje vlastní praxe se tak postupně mění a vyvíjí, v současné době pro sebe i při vedení ostatních nejvíce vycházím z hatha jógy, jin jógy a jógové terapie, které ráda kombinuji s aktivním posílením či detailním vystavěním pozic inspirovaným iyengar jógou. Často využívám jógové pomůcky, aby daná pozice byla pro konkrétního studenta funkční. Ráda pracuji s vonnými oleji, které mi pomáhají k většímu uvolnění, ale i stimulaci a koncentraci. Důležitým aspektem je pro mě zaměření na dech, všímání si běžného fungování našeho dechu i vědomé práce s ním pomocí různých dechových technik.

O jin józe

Delší výdrž v pozicích, ticho, klid a dokonalé uvolnění. Jin jóga je vhodná i pro začátečníky, právě pro své pomalé tempo. Učí nás procítit každý sval, respektovat potřeby svého těla a může být dokonalou meditativní lekcí, při které si odpočine vaše mysl od běžných denních povinností , z velké části “jangovích” a pomůže vám tak najít svůj vnitřní klid. 

Kdy: Pátek 8.4.2022 ( 18:00 – 19:30)

Cena: 290 kč / 260 kč pro členy

Rezervace: Příhlásit se můžeš na emailu info@jogaaty.cz ( do předmětu prosíme uvést název akce) a zasláním celé částky kurzu na č.ú. :  6027084379/0800. 

Workshop se hradí předem. V případě nemožnosti se účastnit je možné převést na jinou osobu či využít náhradu v rámci otevřených lekcí dle individální doho

Copyright © 2021 Jóga a ty | Crafted by Simona T.

Scroll to top