Vinyása flow

Láká tě poodhalit co je to ta vinyása? Pokud máš ráda plynutí na vlně dechu a chceš se s vinyásou seznámit trochu blíž, pak je tento kurz pro tebe to pravé, ať už jsi začátečník nebo ne.

Na co se můžeš těšit:

Vinyása. Pojem, který slýcháme ve spojitosti s jógou velmi často. Lekce vinyásy jsou zaměřené na plynulé propojení dechu a pohybu. Plynulost se ale někdy může vytrácet pokud nemáme jednotlivé ásany (pozice) ještě zažité. V tomto kurzu se krok po kroku seznámíme co obnáší jógová praxe. Budeme se učit pracovat s dechem, s naší pozorností a postupně si zažijeme jednotlivé ásany, ukážeme si jejich možné varianty (modifikace), osvojíme si správné provedení a možná se postupně přiblížíme k jejich finálním variantám, vždy ale s respektem k našemu tělu.

Co se naučíš?

V průběhu kurzu se setkáme 5x, kdy každou lekci budeme věnovat jednomu tématu. Po úvodním rozcvičení, naladění se na sebe se přesuneme k jednotlivých ásanám, které budeme spojovat v jednoduché sestavy.

Pozdravy slunci

Pozdravy slunci jako základ jógové praxe. Rozebereme pozdrav slunci krok po kroku, zaměříme se na dech, varianty a možná vytvoříme krátké flow.

Záklony

Otevírání hrudníku, ramen a srdce, nejen na fyzické úrovni. Prodloužíme přední stranu těla, uvolníme možné blokace v našem trupu a posílíme zádové svaly

Rovnováha, balanc

Zaměříme se na střed těla, budeme balancovat, padat a znovu balancovat

Rotace

Vyzkoušíme několik pozic ve stoje, v sedě a možná i v balanci.  Zaměříme se na délku v páteři, podpoříme funkci orgánů v těle, posílíme šikmé břišní svalstvo.

Vinyása

Propojíme jednotlivé znalosti a pohyby dohromady, zažijeme si pohyb do každé buňky našeho těla a naučenou sestavu, pak můžeme využívat jako základ pro svou domácí praxi.

Kdy: Pondělí 4.4-9.5.2022 (v 17:50 – 19:00)

18.4. Velikonoční Pondělí není lekce

Vede: Michaela Jankovský

Cena: 1190 kč/ 5 lekcí

Rezervace: Příhlásit na kurz se můžeš na emailu info@jogaaty.cz (do předmětu emailu prosíme uvést název kurzu) a zasláním celé částky kurzu na č.ú. :  6027084379/0800. 

Kurz se hradí předem a omluvenou lekci (max. 2) je možné nahradit v rámci otevřených lekcí s Míšou, dle rozvrhu. Platnost 2 týdny po ukončení kurzu nebo dle dohody. 

Copyright © 2021 Jóga a ty | Crafted by Simona T.

Scroll to top